czwartek, 8 czerwca 2017

7 miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu ❤


Właśnie  zdałam 
sobie sprawę, że nie mam żadnych informacji na blogu na temat mojego ukochanego Wrocławia! Postanowiłam naprawić błąd i oto mam dla was 7 super miejsc, które warto zobaczyć będąc we Wrocławiu 


Wrocław jest miastem uwielbianym przez wielu, nie tylko Polaków, ale także chętnie odwiedzanym ludzi z innych krajów. Tętni życiem zarówno dniem jak i nocą, jest też europejską stolicą kultury! Proponuje mieszkańcom i zwiedzającym mnóstwo atrakcji zarówno turystycznych, jak i kulturalnych. Jak nie wiesz gdzie pojechać na Weekend, to będzie traf w 10 ! A nawet pokuszę się o stwierdzenie strzał w 7, bo zrecenzuję wam aż tyle przepięknych miejsc ;).
Co warto zobaczyć?!


Rynek

Nie sposób nie wspomnieć o tak dużym, średniowiecznym, malowniczym placu targowym. Jest przepiękny, otoczony nietuzinkowymi budynkami, sklepami, kawiarenkami i kamienicami m.in.: Jaś i Małgosia, Pod Gryfami i moją ulubiona Pod Złotym Słońcem. Znajdziecie w jego obrębie restauracje z oryginalnymi daniami kuchni: Staropolskiej, Francuskiej, Włoskiej, Greckiej, Meksykańskiej czy Hiszpańskiej ;)

Na samym środku znajduje się zabytkowy, XIII wieczny Ratusz, a w nim słynna Piwnica Świdnicka, która jest  nie tyle najstarszą gospodą w mieście ale i w całej Europie!
. Pisano o niej już w 1275 r.! Oferuje ona tradycyjne dania polskie, tu macie menu, jak i ich unowocześnione wersje ;). Sami o sobie mówią że: "bije tam biesiadne serce Wrocławia".

Na rynku znajdziecie także zjawiskową fontannę ze szklanych elementów, pięknie oświetlaną nocą, a także jedną z najlepszych Czekoladziarni w mieście przy ul. Więziennej. Moją uwagę w szczególności przykuły pralinkowe serduszka z białej czekolady z musem malinowym i szczyptą chilli w środku. Warta uwagi jest także restauracja "The Mexican" na ul. Szewskiej, zdradzę wam, że jak zamówicie tam sernik, to zgasną światła i przyniesie wam go Zorro :D Słowo daję
:) 
Zdjęcia ze strony: Pixabay

Zoo i Afrykanarium

Tak wiem, oklepane, ale i tak polecam :P. Zwłaszcza, że od kilku lat można tam oglądać jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone cudom wodnym Afryki !
Nie będę o tym dużo pisać, to trzeba po prostu zobaczyć! www.
zoo.wroclaw.pl
Zdjęcia ze strony: Pixabay
Multimedialną Fontanne

Niedaleko Zoo, znajduje się słynna Hala Stulecia, a tuż przy niej niezwykła, największa w Polsce multimedialna fontanna, na której tafli wyświetlane są pokazy, obrazy, filmy i kolorowe światła, zmieniające się w takcie tempa muzyki! Zjawiskowe doświadczenie! W sezonie filmy są wyświetlane nawet codziennie! Idealne miejsce na randkę albo wycieczkę z rodziną, fontanna otoczona jest pergolą, a niedaleko niej znajdują się 3 ogrody; botaniczny, japoński i zoologiczny 💕.

Zerknijcie na ich Fanpaga;), na pewno znajdziecie coś dla siebie ;) 

  


Archikatedra św. Jana Chrzciciela

Piękna, gotycka budowla, do której prowadzi zapierający dech w piersi Ostrów Tumski. Na jej szczycie znajduje się wieża, z której możecie oglądać panoramę miasta. Więcej znajdziecie tutaj: www.katedra.archidiecezja.wroc.pl
Zdjęcia ze strony: Pixabay

Muzeum Narodowe

Przepiękny budynek opleciony bluszczem, stoi majestatycznie nad rzeką, zapewniając nam zjawiskowe widoki, zwłaszcza nocą, niedaleko macie miejsce, gdzie można wynająć kajaki i podziwiać krajobraz tuż znad tafli wody ;). Już sam widok z zewnątrz zapiera dech w piersi 
💕. Muzeum te jest idealnym miejscem dla ludzi kochających sztukę, znajdują się w nim przede wszystkim dzieła malarskie i rzeźbiarskie. Zawiera w sobie Sztukę: śląską XIV–XIX w., polską XVII–XIX w. oraz współczesną, europejską XV–XX w. i wschodu. Aby zanurzyć się w historii minionych lat zapraszam na:  http://www.mnwr.art.pl/.
Ogród Botaniczny


Przepiękny, zielony zakątek ziemi, kwitnący pięknymi roślinami i roznoszący zapachy w „sercu wielkiego miasta”. Na odwiedzenie tego zielonego raju zachęcam przede wszystkim tych, którzy fascynują się naturą bądź po prostu chcą odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w zielonym świecie ;).

Zdjęcia ze strony: Pixabay

Wyspę Słodową

To miejsce odpoczynku, zabawy, koncertów, festiwali, wydarzeń kulturalnych i zwyczajnych, dających wytchnienie spacerów. Co roku organizowane są tam takie imprezy jak: majówkowe koncerty, gry i zabawy na 1 dzień wiosny, dni zdrowia, a także kulturalne inicjatywy, takie jak: kino pod chmurką, światowe dni tańca i wiele innych atrakcji. Jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie w ciągu roku. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej

Oczywiście jest o wiele więcej miejsc we Wrocławiu wartych uwagi, ja wybrałam subiektywną top 7. Z przyjemnością poznam wasze ulubione miejsca czy inicjatywy Wrocławskie ;).
Po więcej inspiracji podróżniczych zapraszam  💌 na  Happiness collectionPrześlij komentarz